לחץ ״אנטר״ כדי לדלג על התוכן

סקירה: pYrogss – שליטה במוצרי החשמל מחוף הים

כולנו רוצים לשלוט במוצרים שלנו מכל מקום. להדליק את המזגן בדרך מהים או לכבות את הטלויזיה בסלון בלי לקום מהמיטה. סיקרתי בבלוג כבר את Broadlink ו-Harmony Hub שיכולים לעשות דברים דומים, אך הם לא מקומיים ותמיד היה חסר משהו. נתקלתי ב-pYrogss, מוצר בגודל של פקק עם אפליקציה בעברית ותמיכה מלאה בעוזרות הקוליות. מסוקרנים?

אז איך זה עובד? הרכזים מצויידים בנורת אינפרא אדום (ולרוב אפילו יותר מאחת) המאפשרת לשלוח אותות כאילו יצאו מהשלט המקורי של המוצר. אך במקום שהפקודה תבוצע כאשר לחצתם על כפתור בשלט היא מבוצעת כאשר לחצתם על כפתור באפליקציה. כך בעצם אתם מקבלים שליטה מלאה על המוצרים שלכם מבלי שתצטרכו להיות בקרבתם.

מפרט והתקנה

ה-pYrogss הוא מכשיר קטן בצורת קוביה בגודל של בערך 3 על 3 ס״מ. בתחתית המוצר תמצאו תקע USB להזנת מתח ובאחת מפאותיו כפתור איפוס. למוצר 2 נורות אינפרא אדום שעובדות בתדר 38KHz. אחת חשופה ואחת נסתרת באותה הפאה של כפתור האיפוס. ניסיתי קצת לבחון את עוצמת הנורות וכיוונתי אותו לכיוון הנגדי מהטלויזיה עליה ניסיתי לשלוט.  הרכז לא ממש התרגש והאות הגיע בהצלחה לטלויזיה.

התקנתי את האפליקציה ובחרתי בשפה העברית. לצורך החיבור הראשוני יש להתחבר ידנית לרשת WiFi שהרכז יוצר, שם הרשת מכיל את המילה ״pYrogss״ כך שלא תפספו. לחצתי על כפתור ההוספה באפליקציה, הרכז התווסף בהצלחה ובמסך הבא יכלתי להצמיד לו שם, צבע, אייקון, לבחור שלטים וליצור תרחישים (הסבר מיד). בסה״כ תהליך החיבור הראשוני לא מאד מסובך אבל אפשר היה לעשות דברים בצורה יותר אוטומטית ופחות ידנית.

אחרי כל שלב בתהליך קפצה לי חלונית תחת הכותרת ״טיפ״ שמסבירה מה עלי לעשות. סימנתי את ״אל תציג יותר״ אך הטיפים המשיכו להופיע. מסתבר שהאפשרות לכבות משפיעה רק על אותו טיפ ספיציפי. קצת מציק.

האפליקציה

השליטה במוצרים השונים בבית מתבצעת דרך "שלטים" באפליקציה. כדי ליצור שלט חדש בוחרים ב-״שלטים״ תחת התפריט הראשי. אפשר לבחור שלט מתוך כמה תבניות מוכנות או ללחוץ על ״לחצן חדש״. גם כאן אפשר לבחור שם, צבע ואייקון. לחיצה ארוכה על הלחצן תכניס את המכשיר למצב למידה ונוכל ללמד אותו את הפקודה מהשלט המקורי.

באפליקציה תוכלו למצוא מאגר שלטים קיים. המאגר כרגע לא עצום אך אפשר להניח שיגדל עם הזמן. לשמחתי את המזגן והטלויזיה שלי הצלחתי למצוא בו ולא הייתי צריך ללמד עבורם אפילו לחצן אחד. שיחקתי קצת עם השלטים החדשים שיצרתי, כל הלחצנים עבדו ושלטו במזגן ובטלויזיה ללא שום בעיה.

מסכים באפליקציית pYroggs
מימין: בחירת יצרן לשלט מזגן | משמאל: השלט שנוצר לאחר הבחירה

אחד החלקים המעניינים במוצר נמצא בתרחישים. בנוסף לבניית תרחישים כפי שאנו מכירים עד היום בהם אפשר לבחור מספר פקודות שיתבצעו אחת אחרי השניה. אפשר גם להגדיר פקודה קולית, בעברית שתפעיל את התרחיש. כך למשל יצרתי לעצמי פקודה קולית של ״הדלק מזגן״. הפקודה ניתנת להפעלה על ידי לחיצה על כפתור המיקרופון במסך הראשי של האפליקציה. בהחלט פיצ׳ר מרענן.

ועדיין, למרות כל הפיצ'רים, לדעתי האפליקציה עדיין לא מספיק בשלה. מלבד החלונות הקופצים שציינתי קודם, קשה מאד להתמצא בה ומצאתי את עצמי לא פעם מתקשה להבין על מה בדיוק אני אמור ללחוץ כדי להגיע למה שאני רוצה. פעם אחת אפילו הגדרתי שלט שלם ובלחיצה אחת לא נכונה על כפתור ה-״חזרה״ כל השלט נמחק. אם גם אתם מסתבכים, באתר החברה תוכלו למצוא עמוד עם סרטונים שמסבירים כיצד לעשות כמעט כל דבר. מעבר לכך, תמיד תוכלו ליצור קשר ותקבלו תמיכה, בעברית.

היי גוגל, שלום אלקסה

אוקי, אז יש לנו פקודות קוליות בעברית, אבל חוץ מזה, למה לא להישאר עם הברודלינק? אם כל מה שאתם מחפשים זה להיכנס לאפליקציה וללחוץ על כפתור שיפעיל אות אינפרא, אתם יכולים להפסיק לקרוא, המשך הפוסט הזה לא בשבילכם. 

כתבתי מדריך שלם על חיבור בין מוצרי ברודלינק לעוזרות הקוליות, זה אמנם נחמד שיש מדריך אבל מצד שני זה אמור להיות פשוט, לא? אז כאן לא צריך מדריכים. pYrogss תומך באלקסה וגוגל בצורה נהדרת. בקלות מאד תוכלו ליצור פקודות קוליות שישלטו במוצרים שלכם ואפילו באופן די רחב.

כל מה שצריך לעשות זה להיכנס בתפריט הראשי ל-״עוזרות קוליות״, שם תוכלו ללחוץ על כפתור ה-״+״, לכתוב את הפקודה שתרצו. למשל ״Television״. אח״כ בוחרים את סוג הכפתור, למשל הפעלה/כיבוי ואז את הכפתורים שיופעלו כאשר תבקשו מהעוזרת להפעיל או לכבות. בהחלט פשוט.

עוזרות קוליות באפליקציית pYroggs
מימין: פקודות אפשריות בעוזרות הקוליות | משמאל: הפקודות שהוגדרו

כפי שאפשר לראות בתמונה, לאלקסה יש תמיכה רחבה יותר מאשר לאחותה מבית גוגל וחוץ מפקודת הפעלה/כיבוי, תוכלו גם להגדיר פקודות של שינוי ערוץ, להגביר ולהנמיך את הווליום ולבצע הפעלה/השהייה (play/pause). עם קצת יצירתיות תוכלו למשל להגדיר פקודה בשם AC כך שהפקודה "Alexa, change channel to 25 on AC" תדליק את המזגן על 25 מעלות. נח מאד. התמיכה המוצלחת הזו בעוזרות הקוליות היא לדעתי היתרון הגדול ביותר עד כה של pYrogss על פני המתחרים.

בגזרת המפתחים אין כאן חדשות טובות. כרגע למוצר אין API ואם חשבתם לחבר אותו למערכת בית חכם או לאחת מהפלטפורמות הרלוונטיות, תאלצו לבחור באחד מהפתרונות האחרים.

חשבון בבקשה

המוצר הקטן הזה יעלה לכם 149 ש״ח וזה כולל משלוח חינם תוך 3 ימי עסקים. האם המוצר שווה את המחיר? מצד אחד המתחרים מציעים מוצרים דומים במחיר נמוך משמעותית. מצד שני יש כאן מוצר שמציע בדיוק את אותם פיצ׳רים שהמתחרים לא מצליחים להביא ברמה הרצויה, בנוסף, מקבלים תמיכה ושירות מקומיים. האם זה שווה את ההפרש? החלטה שלכם. לפרטים נוספים ורכישה, היכנסו לאתר.

אהבתם את הפוסט? עקבו אחר עמוד הפייסבוק של הבלוג.