לחץ ״אנטר״ כדי לדלג על התוכן

סקירה: פס לדים חכם של Yeelight ו-Xiaomi

פס לדים הוא כנראה אחד המוצרים הפחות נדרשים בבית. בדומה לטאבלט, אין לו שימוש אמיתי, היעוד שלו לא קיים ובכל זאת הוא נמכר לא רע ויש לא מעט דגמים ויצרנים. הזמנתי את פס הלדים החכם של Xiaomi ו-Yeelight ואני עדיין מחפש מה לעשות איתו.

פסי תאורה קיימים כבר לא מעט שנים. כולנו כמובן מכירים את שני חוטי החשמל שמחברות עשרות נורות קטנות לאורכם. פסים אלו משמשים בעיקר לקישוט סוכות או עצי אשוח, בד״כ אין אפשרות לקבוע את צבע התאורה או עוצמתה אלא רק תבנית הבהוב או משהו דומה. פסי הלד של ימינו כבר חכמים יותר. ישנן כמה וכמה אפשרויות שליטה בתאורה והחכמים יותר מאפשרים שליטה דרך אפליקציה בנייד.

קצת נתונים

פס הלדים של Yeelight מגיע באריזה די יפה ואלגנטית. הקופסא מכילה את פס הלדים, מחובר בצורה חוטית לשלט עם כפתור אחד, חוברת הדרכה דקה וספק מתח. אורך הפס הוא 2 מטרים, אורך הכבל הוא 3 מטרים, עוצמת ההארה באור הלבן היא 140 לומן. 14 מליון צבעים לבחירה. הספק חסכוני של 14 וואט. אורך חיים של 12,000 שעות הארה והוא עובד בפרוטוקול WiFi.

הפס, השלט וספק הכח

הפס עצמו עשוי מפלסטיק-גומי שמרגיש די איכותי (אך גם קצת מסריח, יתנדף בקרוב). לטענת החברה ניתן לכופף את הפס בצורות שונות והצורה תשמר אך אצלי כח הכובד היה חזק ממנו בכל סיטואציה. ניתן לחתוך את הפס לאיזה אורך שנבחר על ידי גזירתו באחד מעשרות הסימונים (תוכלו לראות בתמונה) לאורך הפס. כיוון שהחומר די גמיש, ניתן לחתוך את הפס בעזרת מספריים בלבד. מאחורי הפס תמצאו נייר שניתן לקלף כדי להדביק את הפס היכן שתרצו, הדבק די חזק ונראה שיחזיק את הפס בכל פוזיציה שתבחרו.

את רוצה לעשות סצנה?

השליטה בפס מתבצעת באחת משתי אפשרויות: שימוש בכפתור המחובר באופן חוטי לפס הלדים או כמובן דרך האפליקציה בנייד. השליטה בכפתור די פשוטה, לחיצה קצרה תכבה או תדליק את הפס ואילו לחיצה ארוכה תשנה את צבע ההארה. בדומה לנורות הלד של החברה, כיוון שהמוצר נמכר גם כמוצר של Xiaomi, תוכלו לבחור אם לשלוט בו דרך אפליקצית MiHome וגם דרך אפליקצית Yeelight, שמציעה אפשרויות שליטה רחבות יותר.

החיבור בין הפס לאפליקציה פשוט וקל. במסך הראשי לוחצים על סימן ה + מצד ימין למעלה והפס מופיע כמכשיר חדש להוספה. לחיצה על Next והפס כבר מוגדר ומוכן לשליטה מהאפליקציה.

עם הלחיצה על הפס במסך הראשי, יפתח מסך עם כמה עמודים. העמוד הראשון הוא עמוד הסצנות (תסריטים), כמה מהאפשריות הן זריחה, שקיעה, סרט, מסיבה, רומנטי, נר דלוק ועוד. כל תסריט שכזה יפעיל את הפס בצבעים שונים שלפעמים גם יתחלפו עם הזמן ולפעמים ישארו קבועים.

העמוד השני הוא ׳לבן׳, אם חשבתם שלבן יש רק אחד אתם טועים. בעמוד תוכלו לבחור את הגוון (טמפרטורה) של הלבן אותו תרצו, יש כאן כמובן עשרות אלפי אפשרויות. העמוד השלישי הוא ׳צבע׳, באופן די פשוט תוכלו לבחור צבע אחד מתוך מליוני צבעים אפשריים ולהאיר בו. העמוד הרביעי והאחרון הוא ׳זרימה׳, כאן תוכלו ליצור רצף בן 4 צבעים משלכם, לבחור את מהירות החלפת הצבעים ואת עוצמת ההארה.

עמודי האפליקציה, מאפשרת שליטה לא רעה.

אם כל זה לא הספיק לכם, יש לאפליקציה עוד לא מעט להציע. כמו למשל, שמירה של הבחירה שלכם לתוך רשימת מועדפים, בחירת צבע מתוך תמונה, קביעת תאורת ברירת מחדל, טיימר לכיבוי, תזמונים הכוללים אפשרויות חזרה, זמן התחלה וזמן סיום, בסה״כ לא משעמם כאן. בתחתית המסך תוכלו לשנות את עוצמת ההארה ומתחת תמצאו את כפתור הכיבוי.

אלקסה, תאירי לי בורוד פוקסיה

הפס מגיע עם תמיכה מלאה ב-Alexa ו-Google Assistant. לא הצלחתי למצוא איזכורם לגבי תמיכה ב-Siri. אם תבחרו לשלוט בפס באופן קולי, תוכלו כמובן להדליק או לכבות את הפס, לקבוע את צבע ועוצמת ההארה וגם להפעיל תסריט קבוע מראש או אחד שיצרתם באפליקציה. לשמחתנו הפס מגיע גם עם תמיכה ב-IFTTT. מה שאומר שתוכלו ליצור תסריטים אוטומטים, למשל הדלקת הפס בהבהוב כחול אם ירד גשם מחר או אדום אם יהיה חמסין. אם אתם מכירים את IFTTT אתם כבר יודעים שאין גבול לאפשרויות.

האם זה פס הלדים הטוב ביותר?

הוא בהחלט לא רע, אבל הוא לא מושלם. מה חסר? הדבר הראשון הוא שאי אפשר לשרשר פסים, זה לא טירוויאלי אבל ישנם פסי לד מחברות שונות שמאפשרים לשרשר כמה פסים, הפס של פיליפס למשל מאפשר שרשור עד לכמעט 10 מטרים. עוצמת ההארה שלו היא רק 140 לומן שזה לא חזק במיוחד ויכול להיות שזה יפריע לכם אם תנסו להאיר שטח גדול.

השורה התחתונה

כפי שציינתי בפתיחה, פס לדים הוא כנראה לא המוצר הנחוץ ביותר. עם זאת, הוא לא יקר במיוחד ויכול להוסיף טאצ׳ נחמד לביתכם. במחיר של 25-30$ דולר שהם פחות מחצי ממחיר פס הלדים של פיליפס, כנראה שזה פס הלדים הכי טוב שתוכלו לקנות.

לרכישה ב-Gearbest

לרכישה ב-Amazon

אהבתם את הפוסט? עקבו אחר עמוד הפייסבוק של הבלוג.