לחץ ״אנטר״ כדי לדלג על התוכן

ספריית Python לשליטה במתג חכם לדוד סוויצ'ר Switcher 2

הפוסט הזה מדבר אל המשתמשים הטכניים יותר אבל אני חושב שכל מי שיקרא אותו יקבל הבנה של למה הוא נועד ומה היכולות שטמונות בספריות דומות לצורך שליטה והפעלה של בית חכם.

בעבר סיקרתי את הדגם השני של סוויצ׳ר. למי שלא מכיר, סוויצ׳ר הוא מתג חכם לדוד חשמלי המאפשר להדליק ולכבות את הדוד מרחוק עם לא מעט אפשרויות נלוות.

כפי שציינתי בסקירה, לפתוח אפליקציה ולשלוט על משהו רק דרכה, זה לא מספיק, לפחות לא לי. אני רוצה שהמים יהיו חמים שאני מגיע הביתה, בלי קשר לאם זכרתי או לא להדליק אותו מרחוק. לצערי, החברה לא שחררה API המאפשר לנו לעשות זאת כפי שדווקא כן הייתי מצפה, אך היא כן תמכה ואישרה את הספרייה שכתבתי.

הספרייה מיועדת לכל מי שרוצה לשלוט במתג הדוד באופן אוטומטי, אצלי למשל, הגדרתי את הדוד בפלטפורמת HomeAssistant ואם למשל היה יום מעונן או גשום ואני יוצא מהעבודה, הדוד ידלק לשעה, אלא אם כבר דלק לפני כן.

כך זה נראה אצלי ב HomeAssistant (לעמוד הדרכה)

כמובן שעם ההוספה ל HomeAssistant מגיעות גם האפשרויות שהפלטפורמה מציעה כמו שליטה מאלקסה או גוגל הום, שליטה מהאפליקציה של הפלטפורמה (אני מודה שזה קצת מצחיק לכתוב אחרי הפתיחה, אבל עדיין, הכל באפליקציה אחת), שליטה ב RestAPI ועוד מגוון רחב של אפשרויות.

הספרייה כתובה בפיתון כך שתתאים לכלל מערכות ההפעלה ומוצעת בקוד פתוח לכל דורש ותוכלו למצוא אותה ב GitHub:
https://github.com/sagilo/pyswitcherv2

בעמוד הראשי של הספרייה תוכלו למצוא פרטים על כיצד ניתן להוריד את הספרייה, להגדיר ולהשתמש בה.

בנוסף, מומלץ להיכנס לאיזור ה Wiki של הפרוייקט שם תוכלו למצוא מדריכים קצרים שיעזרו לכם בהתקנה או בהגדרה של המתג ב HomeAssistant

תהנו.

אהבתם את הפוסט? עקבו אחר עמוד הפייסבוק של הבלוג.