לחץ ״אנטר״ כדי לדלג על התוכן

העוזרת של גוגל מתחדשת בתזמון לרוטינות ולוחות שנה מרובים

בכנס Google I/O האחרון הכריזה החברה על שני פיצ׳רים חדשים שיתווספו לעוזרת הקולית: רוטינות מותאמות אישית ותזמון רוטינות. שני הפיצ׳רים קשורים לאוטומציה של פעולות יום-יומיות אך בדרכים שונות.

רוטינות מותאמות אישית, מאפשר הפעלה של מספר פקודות בעזרת פקודה קולית אחת שלכם. לדוגמה, ניתן להגדיר שהפקודה – "OK Google, good morning״ תדליק את האורות, תקריא לכם חדשות נבחרות ואחר כך את האירועים והתזכורות שלכם להמשך היום.

תזמון רוטינות, פיצ׳ר שלמרות שהובטח בכנס האחרון, לא הופיע עד עכשיו והיה ללא ספק מורגש בחסרונו. יאפשר לכם לבצע פקודה אחת או יותר בזמן ויום מוגדרים מראש, מבלי שתצטרכו להגיד דבר. לשמחתנו ההמתנה השתלמה ובימים אלו הפיצ׳ר מתגלגל החוצה.

רוצים שהאורות בחדר השינה ידלקו ב-7:00 בבוקר בימי חול? אין בעיה. יכבו ב-00:00? אין בעיה. לוודא שהטלויזיה כבויה, שהבית נעול, שהמזגן יכבה ב-2 בלילה. כל זה אפשרי והיד כמובן נטויה. כל מה שאפשר לעשות באמצעות פקודה קולית, כעת ניתן לתזמן שיקרה באופן אוטומטי.

אלקסה תומכת בתזמון רוטינות כבר מספר חודשים, אך התמיכה שלה חלקית בלבד לעומת זו שמציעה כעת גוגל. שכן באלקסה ניתן להפעיל מספר שירותים שונים המוגדרים מראש וללא אפשרות בחירת ימים. גוגל מאפשרת לבצע כל פקודה שתרצו.

כיצד מתזמנים?

פתחו את אפליקציית Google Home, בחרו More Settings ואז Routines. לחצו על כפתור ה-׳+׳ בתחתית המסך ובחרו Set a time and a day. ניתן לבחור שעה, יום או ימים ואת מכשיר ה-Google Home בו הרוטינה תתבצעה. בתחתית המסך ניתן גם לקבוע אם לקבל התראה בנייד בזמן שהרוטינה מתבצעת.

מסכי ההגדרות באפליקציה

אם הגעתם עד הסוף אך אינכם רואים את האפשרות האחרונה, חזרו לתפריט בעוד מספר ימים. העדכונים של גוגל מתגלגלים החוצה על פני מספר ימים עד שכל המשתמשים מקבלים אותם.

לוחות שנה מרובים

עד כה, העוזרת תמכה בלוח שנה אחד בלבד. לרוב המשתמשים זה לא שינה דבר אך אלו שמשתמשים ביותר מאחד ללא ספק הרגישו בחסרונו של הפיצ׳ר. לאחרונה התווספה תמיכה בלוחות שנה מרובים, זה אומר שהעוזרת החכמה תדע להקריא אירועים ותזכורות מלוחות שנה שונים שתגדירו לה.

תמיכה במספר לוחות שנה
תמיכה במספר לוחות שנה

כדי להוסיף לוח שנה. פתחו את אפליקציית Google Home, בחרו ב-More Settings ואז Calendar. כעת יוצגו בפניכם כל לוחות השנה שמוגדרים בחשבון הגוגל שמחובר לאפליקציה. בתחתית המסך יש אפשרות לקבוע את לוח השנה אליו יתווספו אירועים חדשים שתצרו באמצעות העוזרת החכמה.

אהבתם את הפוסט? עקבו אחר עמוד הפייסבוק של הבלוג.