לחץ ״אנטר״ כדי לדלג על התוכן

Alexa מוסיפה אפשרות לתזמן מוזיקה וגם תשמש כאינטרקום

אמזון מוסיפה ל-Alexa תמיכה בתזמון פעולות וניגון מוזיקה לפי שעה ויום. הפיצ׳ר נדרש לא פעם על ידי המשתמשים השונים ואמזון סוף סוף נענתה. בנוסף, מעתה תוכלו לשדר הודעה קולית לכלל מכשירי ה-Echo שברשותכם, מעין מגפון חכם.

לא מזמן הייתה זו גוגל שהוסיפה אפשרות לחבר רמקול Bluetooth למכשירי Google Home. כידוע, גוגל ואמזון מתנגחות ביניהן בכל מה שקשור לעוזרות הקוליות. לפעמים אנחנו המשתמשים מפסידים (לדוגמא, חסימת יוטיוב במכשירי ה-Echo) ולפעמים, כמו הפעם, התחרות באה לטובתנו עם הוספת שני הפיצ׳רים החדשים.

אלקסה, נגני הללויה במוצ״ש בשעה 2:00

את הרוטינות (Routines) אמזון שחררה למעשה די מזמן. רוטינה נותנת למשתמש אפשרות לבצע מספר פעולות בפקודה קולית אחת. למשל, תוכלו להגדיר שבהינתן הפקודה "Alexa, Good night", העוזרת הקולית תכבה את כל האורות, המזגן, תנעל את הדלת.  בצורה דומה תוכלו להגדיר שפקודה של בוקר טוב, תדליק את המזגן ותקריא לכם את הפגישות שלכם לאותו היום.

אז מה חדש? עד כה ניגון מוזיקה לא הייתה אחת מהפעולות שנתמכות ברוטינות, כעת אפשרות זו התווספה וביחד עם האפשרות להפעיל רוטינה בשעה ויום ספציפים תוכלו לתזמן שיר או תחנת רדיו לבחירתכם. בצורה מעט דומה דווקא כן הייתה אפשרות לתזמן מוזיקה, זה התבצע על ידי קביעת שעון מעורר שצלצולו הוגדר כשיר או רשימה מסויימים. אך למען האמת זו פעולה קולית די מתישה ואין אפשרות לתזמן אותה באופן חוזר או לבחור כמה ימים.

אז איך תתזמנו את השיר שלכם?

 1. תזמון מוקה באקוקו
  מצלצל לכם מוכר?

  פתחו את אפליקציית Alexa ואת התפריט ובחרו Routines.

 2. לחצו על סימן ה + בצד ימין למעלה
 3. לחצו על החלק העליון, היכן שכתוב When this happens. בחרו At scheduled time
 4.  כעת הזינו את השעה שתרצו, בחרו את הימים בהם הרוטינה תתבצע ולחצו Done.
 5. לאחר שחזרתם למסך משלב 3, בחרו Add action.
 6. לחצו על Music, הזינו את מה שתרצו שינוגן ואת השירות שינגן את בחירתכם ולחצו על Add.
 7. כעת יש לכם אפשרות ללחוץ על Preview כדי לוודא שאכן מה שהזנתם עובד או Add פעם נוספת כדי להוסיף את הרוטינה.

שימו לב לשלב 6, בו תוכלו, במקום לבחור ״מוזיקה״, לבחור כל אחת מהפעולות האחרות שמוצגות בפניכם ובכך לתזמן פעולות שונות בבית כמו למשל כיבוי מזגנים או אורות, הנמכת עוצמת הווליום של Alexa בער, שחזורו בבוקר למחרת ועוד.

ילדים, בואו לאכול

הפיצ'ר השני לא פחות נחמד והוא יאפשר לכם לשדר לכל מכשירי ה Echo שלכם. עד כה מכשירי ה-Echo תמכו בשידור למכשיר אחד בלבד אולם כעת תוכלו לבצע שידור אל כלל המכשירים שברשותכם (גם דרך האפליקצייה בנייד שלכם). אני בתור ילד זוכר את אמא שלי צועקת לכל האחים לבוא לאכול, היום כל מה שצריך לעשות הוא לדבר לעוזרת הקולית.

הפיצ'ר פשוט ומאופשר באופן אוטומטי, כדי להשתמש בו כל שעליכם לעשות הוא להגיד למכשיר ה-Echo שלכם "Alexa, tell everyone…." או "Alexa, announce…" או "Alexa, broadcast …" והודעתכם תשודר לכל המכשירים. שימו לב, אם אחד המכשירים נמצא על מצב "לא להפריע" (do not disturb), ההודעה לא תשודר אליו.

חלק נוסף שנחמד בפיצ׳ר הוא ש-Alexa תעבד את הפקודה שלכם ותדע להפריד את החלק של הפקודה מהחלק של ההודעה. כך למשל, אם שידרתם "Alexa, tell everyone to come to the living room״ מה שישודר הוא רק "Come to the living room"

כיוון ש-Alexa מעתיקה את ההודעה, אפשר גם להגיד את ההודעה בעברית, כך שהילדים לא יוכלו להגיד שהם לא הבינו (תודה לדפנה על הטיפ)

אז מה יהיה הדבר הבא? האם הוא יגיע מגוגל או שאמזון ימשיכו להכות בברזל כל עוד הוא חם? אי אפשר לדעת כמובן, אבל אני חייב להודות שאני מחכה בכליון עיניים.

אהבתם את הפוסט? עקבו אחר עמוד הפייסבוק של הבלוג.