לחץ ״אנטר״ כדי לדלג על התוכן

אלקסה מתחדשת: תשמש כמערכת אבטחה וגם רוטינות לפי מיקום

כבר אין ספק שהמטרה של גוגל ואמזון היא להפוך את הרמקולים והעוזרות האישיות למרכז הבית (חכם או לא) תוך כדי השלת התלות ביותר ויותר מכשירים ושירותים חיצוניים. הפעם זו אמזון שמציגה את Alexa Guard והופכת את אלקסה למערכת אבטחה בסיסית.

מי זה שם?

אלקסה מאזינה תמיד, את זה אנחנו כבר יודעים, אז למה לא להשתמש בזה?  הפיצ׳ר החדש יזהה קולות מסויימים כמו זכוכית מתנפצת, גלאי מצפצף או אזעקה וישלח התראה למכשירכם כדי שתדעו שמשהו קורה. אם יש ברשותכם מערכת אבטחה של Ring למשל, אלקסה תדע להתממשק עם המערכת ולהפעיל אזקעות ומנגנונים בהתאם.

בעת זיהוי, אלקסה תוכל גם להפעיל אורות בתזמונים וצבעים שונים כך שזה יראה שמישהו נמצא בבית. עדיין אין הודעה רשמית לגבי אילו נורות בדיוק יעבדו עם הפיצ׳ר, אך הצפי הוא שכל נורה שכבר היום נשלטת על ידי אלקסה, תתמך.

זה כמעט מושלם. הפיצ׳ר לא יעבוד תמיד אלא יחוייב בהפעלה ידנית כאשר אתם עוזבים את הבית. החדשות הטובות הן שלא תצטרכו ללחוץ על כפתורים אלא פשוט להגיד משהו כמו "Alexa, I'm leaving״. 

איך מפעילים? נכון לרגעים אלה הפיצ׳ר החדש זמין רק למשתמשים שנבחרו להיות חלק מבטא סגורה ואין תאריך או צפי מהחברה אך השמועה אומרת שזה יגיע בקרוב.

אוטומציה מבוססת מיקום

שני הפיצ׳רים הנוספים מרגשים לא פחות. רוטינות ותזכורות מבוססות מיקום. שני הפיצ׳רים הוכזרו בכנס אקו שהתקיים בספמטבר האחרון וכעת הם שוחררו אל כלל המשתמשים.

אזכיר שרוטינה היא סדרה של פעולות שהעוזרת הקולית יודעת לבצע. למשל הדלקה של נורות, ניגון מוזיקה ובעצם הפעלה של כל מכשיר שמחובר לעוזרת הקולית. נכון להיום ניתן לקבוע רק מקומות שהוגדרו מראש מראש בתור טריגרים, כלומר תצטרכו להגדיר  ״בית״ או ״משרד״ ולא תוכלו להשתמש בתארים כמו ״סופר״ או ״קניון״ בלי להגדיר את הכתובת שלהם.

ההגדרה די פשוטה ודומה למנגנון הקיים, פתחו את אפליקציית אלקסה, נווטו ל-Routines ובחרו Arive or Leave. במסך שיפתח תוכלו לקבוע האם להפעיל את הרוטינה בעת ההגעה או העזיבה וכמובן את המקום המיועד.

מסכי ההגדרות לרוטינה מבוססת מיקום

תארו לכם שאתם נכנסים הביתה ואור הכניסה נדלק לבד, הפלייליסט האהוב עליהם מתחיל להתנגן והמזגן נדלק לטמפרטורה הרצויה. או שאתם יוצאים מהמשרד ומקבלים פרטים על התנועה ומהיכן כדאי לכם לנסוע. כל זאת מבלי שביצעתם שום פעולה אקטיבית.

אצל המתחרה, גוגל, רוטינות מבוססות מיקום אמנם אין, אך האפשרות לקבוע תזכורות מבוססות מיקום כבר קיימת ואפילו מתוחכמת יותר מזו של אמזון. בגוגל תוכלו לקבוע תזכורת לקנות עוגיות בפעם הבאה שתהיו ליד סניף סטארבאקס או חלב כאשר תהיו בסופר, לא משנה איזה. 

אהבתם את הפוסט? עקבו אחר עמוד הפייסבוק של הבלוג.