לחץ ״אנטר״ כדי לדלג על התוכן

העוזרת הקולית מתעלמת מכם? כך תאמנו אותה

לפני כמה ימים אשתי ניסתה להפעיל את העוזרת הקולית בסלון. העוזרת, שבדרך כלל לא נוטה לפספס קריאות, התעלמה מהקריאה באלגנטיות. לא היה ספק שהעוזרת אכן שמעה אותה והקריאה הייתה ברורה לחלוטין. אשתי ניסתה שוב אך העוזרת שוב התעלמה. מעבר להרגשה המוזרה של רובוט שמתעלם ממך, היא לא יכלה יותר להשתמש בעוזרת לתפעול הבית או ליצור התראות ואירועים.

לאחר שיטוט קצר ברשת, מסתבר שהיא לא היחידה. יש לא מעט תלונות על עוזרות ורמקולים שביום אחד הפסיקו לשמוע את הקריאות של בעליהם. חלקם אכן אמנו מחדש את העוזרת וחלקם הרימו ידיים ועברו לעוזרת מעבר לכביש, אלקסה.

למה זה קורה?

אז למרות שהבעיה די מוזרה ונדמה שיש לעוזרת משהו אישי נגדנו, לא כך המצב. העוזרות הקוליות משתמשות ב-״מודל קולי״ (Voice model). ברגע שהיא מזהה את המודל הקולי, היא מוכנה לקבל הוראות וכן לשמור תזכורות, התראות, אירועים ועוד. כל זאת מבלי שתצטרכו לבצע שום תהליך הזדהות. הבעיה היא, שלפעמים, מכל מני סיבות, הקול שלנו לא תואם יותר את המודל הקולי שהעוזרת מכירה.

התאמת מודל קולי

איך מעדכנים את המודל?

האמת שזה די פשוט.

בגוגל אסיסטנט. פתחו בנייד את אפליקציית Google ונווטו ל-Settings. שם לחצו על Voice. בחרו Voice match ובתחתית המסך לחצו על Retrain voice model. כעת יוצג בפניכם הסבר קצר על המודל הקולי ומה המשמעות שלה. לאחר מכן תועברו למסך בו תתבקשו להגיד את המשפט שמופיע על המסך כדי שהמודל יבנה. בסיום, המודל הקולי יעודכן וכעת תוכלו לחזור לדבר עם העוזרת הקולית.

באלקסה. פתחו בנייד את אפליקציית Alexa ונווטו ל-Settings. גללו מטה בחרו Accounts ואז Your Voice. כעת בתחתית המסך יופיע כפתור Begin. בחרו את המכשיר אותו תרצו לאמן, רצוי להשתיק מכשירי אלקסה אחרים בסביבה. כעת לחצו על Next. כאשר סיימתם להקריא את המשפטים, לחצו Done. כעת אלקסה תעבד את הקול במשך כמה שניות שלאחריהן היא אמורה לזהות את קולכם באופן ייחודי.

אהבתם את הפוסט? עקבו אחר עמוד הפייסבוק של הבלוג.