לחץ ״אנטר״ כדי לדלג על התוכן

סקירה: Flower Care – מוניטור ועציץ חכם לטיפול בצמחים

הפעם בסקירה יהיו 2 מוצרים מבית Flower Care. הראשון הוא מוניטור קטן שניתן לשים בכל צמח. והשני הוא ״עציץ חכם״ מעוצב למדי שינטר בעצמו את מצב הצמח. שני המוצרים כאן כדי לעזור לנו לגדל את הצמחים שלנו בהצלחה, גם אם החלטנו שלא הגיע לשיעורי החקלאות בבית הספר.

גידלתי צמח מגרעין אבוקדו, אני לא צריך את זה

האמת שמצאתי את המוצר בעת שחיפשתי מתנה לדודתי שמארחת אותנו בפסח. אני אוהב לחפש מתנות שהן קצת יותר שימושיות וגם שאני הייתי שמח לקבל בעצמי. לאחר כל מני שיטוטים באתרים וחיפוש אחרי רעיונות, הגעתי ל-Flower Care. כשראיתי את המוצר כבר יכלתי ״לראות״ את משפחתה של דודתי שותלת צמח ואת ילדיה דואגים לו יום יום. קצת אופטימי, אני יודע.

ישנם לא מעט צמחים שדורשים תנאים מאד ספציפים כדי להגיע לפריחה או אפילו סתם בשביל להישאר בחיים. ורדים למשל דורשים קרקע מאד פורייה וסחלב דורש כמות אור מאד מדויקת. את כל הפרטים האלה יגידו לכם שתגיעו למשתלה לקנות את הצמח, אבל עד שתגיעו הביתה כנראה שלא תזכרו מה הם אמרו או מה זה בכלל ״קצת אור והרבה מים״. האפליקציה שמגיעה עם המוצרים עובדת בעברית ומכילה מאגר של כ 5000 צמחים, כך שתוכלו בקלות לדעת מה הפרמטרים הדרושים לגידול הצמחים שלכם. ארחיב עליה בהמשך.

המוניטור

המוניטור בנוי מראש (בית סוללה) ו-2 רגלים אשר אותן דוחפים לאדמה בה גדל הצמח שלנו. המוניטור מדווח על 4 פרמטרים. עוצמת אור, טמפרטורה, לחות ודישון.

המוניטור, גם הוא משתלב די יפה

המוניטור עובד על סוללת CR2032 עגולה פשוטה שתאפשר לו לעבוד במשך שנה שלמה. בנוסף, תא הסוללה עמיד למים בדירוג IP5 כך שהוא עמיד בפני השפרצות מים לפרקים של עד 3 דקות. למוניטור אפשרות מדידת אור של עד כ-100,000Lux ברמת דיוק של 100Lux. מדידת טמפרטורה ברמת דיוק של כ-0.5°c. מדידת לחות בהתאם לצמח המוגדר ובעזרת 4 חיישני מוליכות תזוהה רמת הדישון בקרקע לפי כמות החומרים המזינים.

העציץ החכם (RoPot)

בד״כ המוצרים החכמים בביתינו מגיעים בצורות שהיינו מעדיפים לזרוק לתוך ארון כדי שאף אחד לא יראה אותם בטעות. פה המצב בדיוק הפוך, העציץ החכם קיבל פרסים על עיצובו ומאד נעים להסתכל עליו. הוא בנוי מפלסטיק בהיר מט קשיח ועמיד למים.

גם יפה וגם חכם, העציץ עם נורית החיווי

בתחתית המוצר תוכלו למצוא חורים לאוורור וחיישנים שינטרו את רמת הלחות והדישון של הצמח. בראש ישנה נורת חיווי בצורת פרח, שתאיר לכם בצבעים שונים לפי מצב הצמח, מה שאומר שלא תצטרכו אפילו לפתוח את האפליקציה כדי לדעת שמשהו חסר. הטעינה מתבצעת אחת ל 30 יום למשך כשעה ע״י חיבור Micro USB.

התקנה

2 המוצרים עובדים בפרוטוקול Bluetooth LE, ה-LE עומד עבור Low Energy, מה שמאפשר להם לעבוד לאורך זמן עם סוללה בקיבולת קטנה. התקינו את האפליקציה. אם שפת מכשירכם אינה עברית, תוכלו להיכנס להגדרות האפליקציה ולשנות את השפה כך שתהיה בעברית. במסך הראשי תוכלו למצוא כפתור הוספה, לחצו עליו ומיד תחל סריקה למציאת המוניטור או העציץ באיזור, רצוי להיות קרובים למוצרים בשלב הזה.

לאחר שהמוצר נמצא וחובר בהצלחה, תוכלו להוסיף צמח חדש. בעת ההוספה ישנן 2 אפשרויות, הראשונה היא חיפוש אם אתם יודעים את שם הצמח (באנגלית) והשנייה היא שימוש באשף אשר יעבור איתכם על כמה מהתכונות החיצוניות של הצמח שלכם כדי למצוא אותו במאגר. האמת שהשתמשתי באשף והיה די קל להגיע לצמח למרות שחשבתי שאין סיכוי שזה יעבוד. מגניב.

בעמוד הצמח תוכלו לראות את המדדים השונים ואם אחד מהם חסר או עודף. אצלי למשל אפשר לראות שחסר לצמח אור שמש. הוצאתי אותו החוצה לאדן החלון ומיד המד הפך ירוק. אם תלחצו על הצמח ואז למעלה עלכפתור ה ״דיווחים״ בצידו השמאלי העליון של המסך, יפתח לכם יומן המתאר את מצב הצמח באופן יום יומי. כל אחד מהגרפים מציג את מצב של הצמח עבור פרמטר מסוים (לחות דישון אור וכו׳) לאורך שעות היממה. בהחלקה לשמאל של הגרף תוכלו לקבל יותר פרטים על הצורך של הצמח באותו פרמטר.

מצב הצמח כרגע (מימין). דיווח יומי (באמצע) ואשף מציאת הצמח (משמאל)

מה חסר? 

הדבר שהכי חסר לי זה התראות. הייתי ממש שמח לקבל התראה אם חסר משהו בצמח במקום שאצטרך לבדוק אותו. בעציץ החכם יש את הנורית חיווי ואולי זה קצת מכפר על זה, אבל במוניטור תאלצו לבדוק את המצב בעצמכם. ככל הנראה העדר ההתראות נובע מהרצון לשמר אנרגיה וזה מה שמאפשר למוניטור לעבוד על סוללה כה קטנה למשך כשנה. מצד שני אולי יש משהו נחמד בזה שצריך לדאוג לצמח שלכם באופן אקטיבי. מה דעתכם?

זמינות ומחירים

המוצרים כאמור נמכרים בארץ. כרגע מחיר המוניטור הוא 99 ש״ח והעציץ החכם יעלה 159 ש״ח. שניהם נשלחים ללא עלות בדואר ישראל או באיסוף עצמי. אם תרצו לקבל אותם תוך ימים ספורים ישנה אפשרות של משלוח אקספרס בעלות של 30 ש״ח או בחינם בהזמנת 2 מוצרים ומעלה. מתנה לחג כבר אמרנו?

ארצה לגעת בנקודה נוספת, יצא לי לראות שהמוצרים נמכרים במחירים זולים יותר בחלק מהאתרים הסינים. חלקם עובד רק עם האפליקציה הסינית וחלקם לא. ההפרש במחיר לדעתי זניח וכאן מקבלים מוצר עם אחריות, משלוח מהיר ומישהו שדאג לתרגום האפליקציה לעברית. בנוסף המוצר וכל חווית ה unboxing הותאמה לארץ. אני לרוב הראשון לבדוק באתרים בחו״ל ולחפש את הזול ביותר, אך לפעמים שווה לשים כמה שקלים נוספים.

סיכום

לדעתי המוצר ממש מגניב, הוא מחבר בין טכנולוגיה לטבע וזה עובד כאן נפלא ואפילו אשתי משתמשת בו בכיף. האפליקציה מאד אינטואיטיבית וקל להבין מה בדיוק חסר ומה צריך לעשות. המחיר של המוצרים נמוך ואין צורך במכשיר נוסף כדי להשתמש בו. לטעמי זה לגמרי משהו שכל אחד יוכל להנות ממנו גם אם הוא לא טכנולוג במיוחד.

אהבתם את הפוסט? עקבו אחר עמוד הפייסבוק של הבלוג.