לחץ ״אנטר״ כדי לדלג על התוכן

הסוף למענה מהאלקסה הלא נכונה?

בארה״ב יש כבר מעל ל-50 מליון רמקולים חכמים. גם אצלנו בארץ התופעה ממשיכה לגדול ולא מעט בתי אב מחזיקים ביותר מרמקול חכם אחד. ריבוי הרמקולים בבית יצרה בעיה שבה אנו פונים לרמקול שנמצא ממש לידנו אך מקבלים תשובה מאחד שנמצא בחדר אחר. כעת אמזון מעדכנת את מכשירי Echo כדי לפתור את הבעיה.

בשבוע האחרון אמזון עדכנה והוסיפה לרשימת השירותים למכשירי ה-Echo את פיצ׳ר ה-(Echo Spatial Perception (ESP או בעברית – תפיסה מרחבית. כל המכשירים שתומכים באלקסה יקבלו את העדכון ללא שום צורך בפעולה אקטיבית של המשתמש.

כיום, בהינתן פקודה קולית, כל מכשיר Echo (וגם Home של גוגל) ששמע את פקודת ההשקמה ינסה לעבד ולהחזיר תשובה. המכשיר הראשון שיקבל תשובה משרתי החברה הוא זה שגם יענה לכם. אך לא תמיד הוא המכשיר הקרוב ביותר אליכם או זה שציפיתם לשמוע ממנו תשובה.

הפיצ׳ר – ESP, נתמך בכל מכשירי Echo באופן מובנה. בלבול בין מכשירים היא בעיה שאמזון הייתה מודעת אליה מההתחלה ותפקיד ה-ESP הוא לנסות ולהעריך איזה מהמכשירים הוא הקרוב ביותר למשתמש שנותן את הפקודה ולהשתמש במכשיר זה בלבד ולא בכל המכשירים ששמעו כדי לעבד את הפקודה.

לדוגמה, אם יש לכם מכשיר Echo במטבח ואחד נוסף בסלון, זה חסר הגיון ששניהם יפעלו בו זמנית כאשר תאמרו Alexa. וזה בדיוק מה שה-ESP מנסה לעשות. כעת, שה-ESP יהיה זמין לכל מכשירי אלקסה, כנראה שנפסיק לקבל תשובות מחדרים ומכשירים רחוקים.

אהבתם את הפוסט? עקבו אחר עמוד הפייסבוק של הבלוג.