לחץ ״אנטר״ כדי לדלג על התוכן

עדכון חדש הופך את הרמקולים החכמים למרכזי שליטה בבית חכם

זה לא סוד שאמזון וגוגל רוצות שנכניס את העוזרות שלהן הביתה ולעולם לא נוציא. כדי שהדבר הזה יקרה הן עשו ועושות לא מעט. מחירי הכניסה של הרמקולים החכמים נמוכים מאד (עד כדי הפסד), האפליקציות הקוליות מוצעות בחינם והן נותנות שליטה רחבה במוצרי בית חכם, העדכון האחרון של אפליקציות Home ו-Alexa מרחיב את השליטה אפילו יותר.

One stop shop

אמזון וגוגל כבר מבינות שהרמקולים והמסכים החכמים שלהן הופכים להיות מרכזי שליטה. לא סתם גוגל קוראת למסך החכם שלה – Hub. הן מוסיפות לרמקולים ולמסכים החכמים עוד ועוד תכונות ורכיבים כדי שאלו יוכלו לשלוט בכל מוצר חכם בבית, בלי שנצטרך לקנות רכזים אחרים או להשתמש בפלטפורמות בית חכם אחרות.

עד היום, למי שאין ברשותו רכז או פלטפורמה לבית חכם, השליטה במוצרים החכמים בבית התבצעה דרך הרמקול או העוזרת הקולית. אם יש לכם את אחד ממוצרי Echo דווקא יכלתם לשלוט במוצרים גם דרך האפליקציה אך בצורה שהרגישה לא טבעית וכאילו היא שם במקרה. בעדכון שהוציאו השבוע שתי החברות הן מאפשרות שליטה כמעט מלאה במוצרי הבית היישר מהסלולרי והכל בנגיעה.

Google Home

העדכון המשמעותי יותר מבין השתיים שייך לאפליקצייה של גוגל. להזכירכם, בשבוע האחרון עדכנה גוגל גם את האפליקציה של העוזרת האישית שלה כך שזו תציע שליטה בנגיעה בנורות ושליטה בעוצמת הווליום של הרמקול הקולי.  אפליקציית Home מקבלת גם היא עדכון ברוח דומה אך עם אפשרויות שליטה הרבה יותר רחבות.

בחלקה העליון של האפליקציה תמצאו כמה כפתורים לשליטה מהירה. הדלקה או כיבוי של כל הנורות או כל הנורות בחדר, ניגון מוזיקה/וידאו, שליטה בתרמוסטט/מזגן, כריזה והוספת מכשיר חדש.

גלילה מטה תציג את כל המכשירים שמוגדרים בחשבון וניתן לשלוט עליהם ישירות מהאפליקציה. מבדיקה שערכתי על המכשירים בביתי, ניתן לשלוט על: נורות חכמות (הפעלה/כיבוי, אין שליטה בצבעים), כרומקאסט וידאו (הפעלה / השהייה / ווליום), ניגון מוזיקה ברמקול חכם (הפעלה / השהייה / ווליום) שליטה בתרמוסטט/מזגן (טמפרטורה/מצב עבודה), שליטה בשקעים חכמים וכנראה שיש עוד. דווקא על הרמוני לצערי לא מצאתי אפשרות שליטה.

אתם כמובן מוזמנים להגיב ולעדכן במוצרים נוספים בהם יש או אין שליטה דרך האפליקציה.

כפי שאתם יכולים לראות, בתחתית המסך הראשי שולב גם כפתור להפעלת העוזרת הקולית כדי שגם האופציה הזו תמיד תישאר פתוחה בפניכם.

אלקסה

האמת שהאפליקציה של אלקסה הציעה שליטה במכשירים כמעט מההתחלה. הבעיה הייתה האופן שבו היא עשתה זאת. העדכון החדש מציג טאב חדש שכל תכליתו היא שליטה במוצרים החכמים שבביתכם.

בתוך טאב השליטה תמצאו בחלק העליון כפתורים המייצגים קבוצות מכשירים, למשל, Echo & Alexa, נורות חכמות, שקעים חכמים, תסריטים וכפתור להצגת כל המוצרים. מתחת לכפתורים אלו תמצאו כפתורים גדולים יותר, הראשון הוא שליטה בכל האורות ואח״כ כפתור עבור כל ׳קבוצה׳ (המקבילה ל-׳חדר׳ בגוגל).

כל כפתור שכזה מציג את המוצרים הקיימים באותה קבוצה לטובת הדלקה/כיבוי מהירים. לחיצה על הכפתור עצמו תציג את כל המוצרים שמשוייכים לקבוצה זו ותוכלו לשלוט במוצרים בצורה רחבה יותר.

מגוון המוצרים שניתן לשלוט בהם דומה למגוון באפליקציית Home של גוגל. שמחתי לראות שכאן דווקא כן אפשר לבחור צבעים לנורות החכמות שתומכות בפיצ׳ר זה. גם כאן אין תמיכה בהרמוני וכמובן שתמיכה ב-Chromecast לא תמצאו כאן.

גם כאן קיים כפתור בתחתית המסך להפעלת אלקסה באופן קולי. האפליקציה כידוע לא זמינה לציבור הישראלי ב-Play Store אך אתם מוזמנים להוריד את הגרסה המעודכנת כאן.

אגב, מישהו ראה את סירי?

אהבתם את הפוסט? עקבו אחר עמוד הפייסבוק של הבלוג.